Skialpinizmus sa teší čoraz väčšej popularite a my, v SKI LYSÁ, preto nezabúdame ani na nadšencov tohto zimného športu, ktorí sú u nás vítaní. Začať svoj výšľap práve na Lysej je skvelou voľbou.

Skialpinistom odporúčame túry buď to po našich značených zjazdovkáchbežeckých tratiach alebo po vcholkoch Čergovkých hôr v okolí Lysej.

SKIALP TÚRY V OKOLÍ LYSEJ

Okrem zjazdoviek a bežeckých tratí v stredisku sme si pre vás pripravili aj návrhy štyroch okruhov z Lysej až ku okolitým vrchom, podľa rôznych náročností.

OKRUH SEDLO BESNÁ

8 km

OKRUH VEĽKÁ JAVORINA

19 km

OKRUH
SOLISKO

26 km

OKRUH
MINČOL

46 km

SKIALP TÚRY NA ZJAZDOVKÁCH

Skialpinisti sú u nás na zjazdovkách vítaní, no zároveň prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie bieleho kódexu a týchto jednoduchých pravidiel:

Otváracia doba zjazdoiek pre skialpinistov je rovnaká ako pre lyžiarov: 9:00-16:00.  Po 16 hod. platí ZÁKAZ vstupu pre skialpinistov na zjazdovku z dôvodu hroziaceho nebezpečenstva úrazu, spôsobeným lanami snežných diel a strojov, ktoré upravujú trate.

Večerný a nočný skialp po čerstvo upravenom teréne taktiež poškodzuje povrch svahov, čo následne do rána zamrzne a zhoršujú sa lyžiarske podmienky pre ostatných lyžiarov.

Vaša bezpečnosť je prvoradá a preto vás žiadame, aby ste využívali výhradne trasy určené na skialp. Povolené je šlapanie po zjazdovke iba po okraji pravej strany zjazdovky smerom do hora.