V SRDCI LESA

Jednou z vecí, ktoré stredisko SKI LYSÁ odlišuje od ostatných, je jej jedinečná poloha. Ako sa vraví: “To najkrajšie nie je na prvý pohľad viditeľné”? U nás to platí na sto percent. Naša SKI LYSÁ je tak trochu ukrytá v srdci lesa. Strediská sa zvyčajne pred vami rozprestierajú už pri zaparkovaní či kúpe lístku. U nás, lyžovaniu na zjazdovkách predchádza vyvezenie na vrchol sedačkou. Lyžovanie v srdci Čergova, to je skutočný zážitok.

Ak vás zaujíma kde nás nájdete na mape, hľadajte pohorie Čergov. Práve Lysá je jedným z najvyšších vrcholov pohoria s dosahujúcou výškou 1 067 m n.m.. Z vrchola je nádherný výhľad na hlavný hrebeň, Veľkú Javorinu, Minčol a pri dobrej viditeľnosti aj Tatry.


NOVÁ SKI LYSÁ

SKI LYSÁ si tento rok zažila veľké zmeny, aby bola bližšie svojím návštevníkom. Sedačka, ktorá bola naposledy pojazdná pred desiatimi rokmi, prešla kompletnou rekonštrukciou. Po vyvezení dvojsedačkou vás v zime na samý vrch vyvezie krátka poma – tam, kde si sa kedysi museli vyštverať “po svojich”. A práve tu začína paráda!

Stredisko túto sezónu ponúka štyri upravované zjazdovky dokopy dlhé vyše 6 km, ktoré sú určené pre pokročilých, ale aj začiatočníkov. Pri dobrých snežných podmienkach, bude možné jazdiť až na siedmich zjadzovkách. Nový zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu po dobu zimnej sezóny a do karát nám hrá aj severo-západná orientácia svahu. Naopak, južná orientácia novej reštauračnej terasy je dokonalá na vychutnanie si nápojov a jedál blízko svahu.

CELOROČNÉ AKTIVITY U NÁS

Sme otvorení celoročne, pretože naša sedačka ťa vytiahne hore nie len na lyžovačku. Počas leta je možné sa vytiahnuť hore aj s bicyklom či len batohom na chrbte. Držíme sa hesla: “Šetrite baterky, my vás vytiahneme hore!”. Nezničte svoje sily výšľapom na Lysú, ale svoju cestu začnite práve výstupom zo sedačky, pokračujúc po nádherných vrcholkoch Čergova.

Stredisko vyhľadávajú fanúšici letných aj zimných športov. V zimnej sezóne otvárame zjazdovky pre lyžiarov aj snowboardistov. Užiť si trate môžu bežkári aj skialpinisti. Počas leta si vrcholky hôr brázdia cyklisti, no vyhľadávajú nás aj nadšenci turistiky.

Tešíme sa na vašu návštevu!