Zaujíma ťa, v čom je SKI LYSÁ nová?

ben-koorengevel-QtyErb_h4PU-unsplash

Určite ste o Lysej už počuli. Mnohí z vás práve tu zažili svoj prvý lyžiarsky zájazd či pravidelne sem zavítali pre radosť z náročnejších zjazdoviek… Je to už desať rokov, odkedy naposledy sedačka vyviezla k zjazdovkám lyžiarov. Pred dvoma rokmi boli naposledy spustené vleky. Okrem toho, že sa v zime nebolo ako hore “vytiahnuť”, Lysá sa vždy spoliehala čiste na prírodný sneh.

Chcete vedieť na čom sa celý ten čas makalo, aby sme vám Lysú vrátili?

NOVÝ ZASNEŽOVACÍ SYSTÉM

Ak nebolo snehu, sezóna nebola či bola kratšia. Pánom Lysej bol dlhé roky iba prírodne napadaný sneh. Takémuto rozkazovaniu však odzvonilo. Stredisko sa, po prvýkrát, môže spoľahnúť na zasnežovací systém a vychutnať si tak sezónu v dĺžke, v akej si zaslúži.

OPRAVENÁ SEDAČKA

Sedačka je späť! S radosťou oznamujeme, že sa nám podarilo opraviť dvojmiestnu sedačku, ktorá ťa zdola vytiahne až hore k zjazdovkám. Novinkou tiež je, že sedačková dráha bude v prevádzke celoročne. Aj v zime, aj v lete, hore ťa vyvezieme!

NA ZJAZDOVKY UŽ NEMUSÍŠ PEŠO

Pamätáte, ako ste si od sedačky na svah museli ešte vyšľapať? Tak to je už pasé. Pri výstupnej stanice sedačky ťa už čaká približovací vlek, ktorý ťa prinesie až na zjazdovky. Odteraz už žiadne vypínanie lyží, ale hor sa rovno lyžovať!

SVAH AJ PRE ZAČIATOČNÍKOV

Lysá bola známa svojimi červenými a čiernymi traťami ako stredisko pre pokročilejších lyžiarov. Od tejto sezóny k nám voláme aj začiatočníkov! Časť spodnej zjazdovky a jeden vlek sme prispôsobili pre potreby začiatočníkov. Lysá tu chce byť pre všetkých, deti aj straších, začiatočníkov aj náročných.

VEĽKÁ VONKAJŠIA REŠTAURÁCIA A BAR

Doteraz ste si na horalku a čaj zašli len dovnútra reštaurácie horskej chaty ŠPORT. Už túto zimu vás srdečne pozývame na obrovskú vonkajšiu terasu s rozlohou viac než 300m². Náš horský personál vám ponúkne chutné jedlo, pitie a ako bonus – krásny výhľad do doliny. Stačí objednať a o chvíľu sa to už nesie!

VYLEPŠENÉ UBYTOVANIE

Legendárna horská chata Šport sa môže pochváliť dlhoročnou históriou, úžasnou atmosférou a jedinenčou lokalitou priamo na zjazdovkách. Jej horský nádych sme sa rozhodli zachovať, no zamakali sme na skvalitnení ubytovania v podobe prerábky interérov. Od nových kobercov, kúpelní až po úplne novú lyžiareň či spoločenské priestory.

Úprimne sa tešíme z každej novinky, ktorú sa nám v tomto roku podarilo stredisku priniesť. Plánujeme stredisko rozvíjať k využitiu jeho potenciálu, ktorý v ňom vidíme. Pevne veríme, že k nám budete chodiť radi a ešte radšej sa vracať.