SKI LYSÁ PRVÝKRÁT V HISTÓRII ZASNEŽUJE!

20201226_091834

A je to tu, náš snežný sen sa stal skutočnosťou! Doteraz lyžiarske stredisko Ski Lysá podliehala počasiu a náladam prírody. Spustenie a dĺžka sezóny závisela na tom či poriadne nasnežilo a taktiež aké boli teploty. Lysá dlho snívalo o tom, že jedného si bude vedieť k ideálnym podmienkam na lyžovanie dopomôcť sama. 

V dobe, keď prírodného snehu je každým rokom menej a menej, je zasnežovanie umelým snehom pre lyžiarske strediská nevyhnutnosťou. Zaviesť zasnežovací systém do strediska, ktorého poloha je tak unikátna, bol skutočný oriešok. Bolo potrebné získať množstvo povolení, dotiahnuť vodu až z diaľky 6 km a v neposlednom rade čeliť množstvám prekážok, ktoré (ako to už býva) sú s takýmto projektom spojené. 

Tím Ski Lysá dlhé mesiace makal na to, aby už túto zimnú sezónu zasnežovanie bolo. Dňa 18. decembra sa tímu Ski Lysá podarilo uskutočniť funkčnú skúšku zasnežovacieho systému a mohol tak spustiť zasnežovanie. Návštevníkov zaujíma, aké sú aktuálne podmienky na lyžovačku. Kozma uvádza aktuálny stav: ,,Sneh na zjazdovkách vo výške 15 – 30 cm je pripravený. Čakáme na počasie, ktoré nám umožní zasnežovať taj, aby podmienky boli ešte kvalitnejšie.”

Tešíme sa, že Ski Lysá má pred sebou sezóny plné snehu.

VIDEO A FOTKY Z PRVÉHO ZASNEŽOVANIA