OTVÁRAME ZNOVA 13. 1. 2022 (VYJADRENIE TÍMU SKI LYSÁ)

DJI_0088
 
Ahojte priatelia a nadšenci Lysej 🙏,
 
V mene celého tímu SKI Lysá, radi by sme vysvetlili dnešný deň, oddialenie znovuotvorenia  a aj stav strediska počas prázdnin.
 
S prípravou snehu v stredisku sme začali cca 10. 12. 2021, avšak nebolo veľa dní, kedy by boli vhodné meteorologické podmienky. Spomenieme napríklad: keď mrazilo, tak na hrebeni bolo veľmi veterno alebo nás často zastihla aj nepredvídateľná inverzia, čo malo za následok nutnosť na nový rok stredisko uzavrieť.
 
Od štvrtka obeda 5. 1. 2022 sme začali makať nanovo, nepretržite a včera o 20 hod. ešte všetko vyzeralo, že dnes ráno bude všetko na 100% pripravené. Nanešťastie sa udialo niečo, čo sme neboli schopní za celú noc odstrániť… Hlodavce nám zničli dátové káble. Keďže máme stredisko spravované na plnej automatike, tak sme do 5tej ráno hľadali a odstraňovali chybu. Následne nato už, bohužiaľ, ráno nastala improvizácia a (určite aj zbytočný stress). Našou snahou však bolo vás nesklamať, už keď ste k nám merali cestu.
Veľmi nás vzniknutá situácia mrzí a úrpimne sa za ňu ospravedlňujeme. Na základe týchto skutočností, rozhodli sme sa do stredy večera stredisko uzavrieť a pripraviť tak, aby sa podobné neprijemné veci neopakovali. Momentalne je hrúbka snehu od 15 až do 40 cm snehu. Veríme, že do štvrtka 13. 12. už bude súvislá hrúbka snehu, aby uspokojila aj náročných lyžiarov, ktorí k nám tak radi chodia.
 
❗️ Tešíme sa na vašu návštevu od štvrtka 13. 1. 2022 a dúfame, že už budete len a len spokojní. ❗️
 
S pozdravom TÍM SKI LYSÁ
 
P.S.: Učíme sa stale, tak nám odpusťte a dajte príležitosť presvedčit vás, že na Lysej je najlepšia lyžovaćka na východ od Tatier. 🙂

.