ZREKONŠTRUOVALI SME PRE VÁS SEDAČKU

IMG-de306d71cf14219294d27523ce8d1e92-V 2

Sedačka je späť! S radosťou oznamujeme, že tento rok sa znova do prevádzky uvedie sedačka, ktorá vás od pokladní vytiahne až hore na Lysú, a nie len v zime.

Naša legendárna sedačka bola mimo prevádzku celých desať rokov. Práve kvôli jej nečinnosti ju nebolo možné len tak znova“nakopnúť”. Rozhodli sme sa pustiť do dlhých mesiacov rekonštrukcie a znova ju oživiť. Jednalo sa skutočne o veľký projekt, ktorý si vyžiadal obrovský kus nadšenia, práce a najvyššej odbornosti. Podarilo sa.

Novinkou tiež je, že sedačková dráha bude v prevádzke celoročne. V zime bude, prirodzene, jej vyťaženie najväčšie, keďže práve ňou sa dostaneš k zjazdovkám. Rozhodli sme sa ale sedačkovú dráhu prevádzkovať všteky štyri ročné obdobia. Aj keď už stredisko nebude pokryté snehom, pozývame vás k nám. Vezmite bicykel či len trekingové topánky a vyvezte sa hore. Šetrite sily, hore vás vyvezieme!

Ak vás zaujímajú viac technické špecifikácie, nech sa páči. Sedačková dráha je od výrobcu Tatralift a nesie názov TATRAPOMA TS-2. Jedná sa o dvojmiestnu variantu, takže so svojou dvojicou pokecáte sledujúc krásnu lesnú prírodu cestou hore. Celková kapacita dráhy je 900 osôb. Vo výstupnej stanici sa dostanete do krásnej symbolickej nadmorskej výšky 1001 m. n. m..

Nechajte sa pohodlne vyviezť, tešíme sa na vás.